Turistické tipy

Hotel Prajzko se nachází na hranici překrásné přírody Adršpašska, Broumovska a Kladského pomezí nedaleko léčivých minerálních pramenů – Hronovky a Regnerky.

Přírodní krásy Broumovska jsou tvořeny především dominantami skalních měst. Mezi nejznámější patří především Adršpašské skalní město a Broumovské stěny, ale také menší a přesto zajímavé lokality Jiráskovy skályOstaš a Křížový vrch.

Na oblast Broumovska plynule navazuje oblast polského pohraničí s mnoha dalšími a snadno dostupnými lokalitami jako Stolové hory a Soví hory. Polské pohraničí je snadno přístupné přes četné hraniční přechody určené především pro pěší turistiku a cyklistiku.

Adršpašsko a Broumovsko je jako stvořené pro dovolenou v každé roční době. Přírodní zajímavosti můžete obdivovat jak ozdobené sněhovou pokrývkou, tak zalité sluneční září.

Jen 50 m od hotelu začínají cyklistické stezky, u hotelu se nachází půjčovna kol. Pokud si přivezete vlastní, můžete je nechávat v hotelové úschovně.

Stejně tak si můžete odložit lyže. Využijete je v řadě nedalekých skiareálů - např. Machově, Janovičkách nebo Polici nad Metují.

V blízkém okolí Hotelu Prazko též najdete: